هسته علوم اعصاب تکاملی

انسان از گذشته همواره دوست داشته تا در مورد خود بیشتر بداند. این کنجکاوی باعث شده انسان بتواند مکانیسم بدن خود را بفهمد. امروزه علم به نقطه هیجان انگیزی رسیده است چرا که ما به دنبال فهم مغزی هستیم که به کمک خود در حال انجام اینکاریم. نوروساینس علمی است که به همین موضوع می پردازد. در این حوزه همه علوم دست به دست هم می دهند تا بتوانند از این اندام شگفت انگیز 1.5 کیلویی پرده برداشته و به شناخت کامل آن دست یابند.

در این هسته قصد داریم تا نوروساینس را از دید تکاملی (Developmental) بررسی کنیم. می خواهیم بدانیم چگونه تنها ۲۵۰۰۰ ژن توانسته است تا مغزی به این پیچیدگی را بسازد. در کنار این هسته نگاهی هم به مکانیسم تکامل سایر جاندارن برای درک بهتر این موضوع می پردازیم.

شاید برای اولین باری که اسم این هسته رو شنیدید ، پیش خودتون یه کلاس درسی رو فرض کردید که قراره با مولکول ها و ژن هایی با اسم های عجیب و غریب سرو کله بزنیم که شاید هیچوقت توی زندگیمون از اونها استفاده ای هم نکنیم ، ما دنبال این نیستیم ، ما میخوایم مغز رو با تبدیل کردن به اجزای ساده ترش و همینطور روند پیچیده شدن مغز رو در کنارش، بهتردرک کنیم. این هسته یک بهونه ی خوبی شد برای یک اتفاق خوب. جلسه های این هسته به سبک Ted Talk برگزار میشه تا علاوه بر اینکه برای شنونده ها جذابیت بخصوصی داشته باشه ، فرصت خوبی هم برای ارائه دهنده ی عزیز باشه که بتونه در جمع یک ارائه خوب رو تجربه کنه. 

جلسات این هسته هر هفته متناسب با منبع مشخص طبق کوریکولوم پیش رفته و اعضای هسته به انتخاب خود فصل هایی از کتاب را ارائه خواهند داد. همچنین درجلساتی از اساتید نیز دعوت می شود تا بتوان ازتجربیات و دانش این عزیزان استفاده کرد.

درپایان سعی برآن است تا دانشجویان دید مناسبی از این بخش شگفت انگیز علوم اعصاب کسب کرده و بتوانند با کمک یکدیگر و اساتید مرتبط به پژوهش و تحقیق در این زمینه بپردازند.

Meet the team

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat.

مارال خداپرست

مسئول هسته

من مارال خداپرست هستم. دانشجوی داروسازی دانشگاه آزاد تهران ورودی 96. حدودا یک سال و نیم پیش وارد انجمن شدم. از زمان المپیاد به نوروساینس علاقه مند شده بودم و قبل از ورود به انجمن صدرا خودم به تنهایی این علاقم رو دنبال میکردم. کندل میخوندم و توی تعداد بی شماری کورس آنلاین در این حوزه شرکت کرده بودم. تا اینکه با انجمن صدرا آشنا شدم و از اینکه اینهمه افراد با علاقمندی های مشابه به خودم رو دیدم خیلی هیجان زده شدم. من توی دبیرستان سیمولیشن رشته امداد و نجات کار کرده بودم و به خاطر علاقم به برنامه نویسی خیلی بیشتر دوست داشتم که وارد هسته محاسباتی بشم. اما یکی دو جلسه در گردهمایی های هسته دولوپمنتال شرکت کردم و میشه گفت به خاطر علاقه ای که به مباحث مرتبط با تکامل داشتم خیلی به این شاخه علاقمند شدم. به صورت مستمر در گردهمایی های هسته دولوپمنتال شرکت کردم و دو بار از طرف هسته در پنل های دانشجویی سخنرانی کردم. بعد از اون مسئولیت هسته دولوپمنتال رو بر عهده گرفتم. چندین دیسکاشن کلاب و ژورنال کلاب برگزار کردم و تلاش کردم تا علاقمندان رو در برنامه های اینچنینی کنار هم جمع کنم. الان هم در حال تلاش برای ادامه ی این مسیر هیجان انگیز هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.