کارگروه آموزشی

مهمترین رکن یک انجمن علوم اعصاب، آموزش دادن آن و فراهم کردن آموزش به دیگران است. اما هدف کارگروه آموزش علاوه بر یادگیری علوم اعصاب، یادگیری مهارت های لازم مربوط به این حوزه هم هست؛ مهارت هایی عملی مثل کشت سلولی، آزمایش های حیوانی، مشاهده مراکز مختلف از نزدیک و بسیاری دیگر.

چه کسانی عضو کارگروه آموزش اند؟

تمامی مسئولین هسته ها به همراه دانشجویان فعال و خلاق از ورودی های مختلف.

کارگروه آموزش چه میکند؟

بچه های کارگروه علاوه بر ایده های نو و خلاقانه، برگزاری کارگاه ها و رویداد های مختلف و بازخورد عملکرد هسته ها و دوره، به دیگر دانشجویان در زمینه ی علوم اعصاب مشورت میدهند و آنها را راهنمایی میکنند. همچنین به شرکت کنندگان دوره آموزش میدهند.

هسته ها: تخصصی، حرفه ای و هدفمند

علوم اعصاب دریای وسیعی است. بعید است که بتوان در همه ی حوزه های آن مطالعه کرد و سرشناس شد. بعد از مدتی شما معمولا میخواهید که در یکی از قسمت های آن حرفه ای تر مطالعه و تحقیق کنید که هدف هسته دقیقا همین است.  ما به هدف هموار کردن مسیر برای پیشرفت در زمینه مورد علاقه برای هر نفر، به این فکر افتادیم که هسته‌های مختلف را در هر حوزه از علوم اعصاب تشکیل دهیم. هر هسته متشکل از یک یا چند گروه است که تعداد افراد هر گروه برای بازدهی بیشتر، بیش از ۵ نفر نمیشود.

یک گروه از هسته چکارهایی میکند؟ برای بیشتر شدن بازده و ایجاد روابط دوستانه بین افراد، پیشنهاد میکنیم که تعداد افراد هر گروه از هسته از ۵ نفر بیشتر نشود. افراد هر گروه همراه یکدیگر به یادگیری می‌پردازند، از دانسته ها و توانایی های یکدیگر استفاده و به یکدیگر در عقب افتادگی ها کمک می کنند.
گروه با برنامه ریزی مشخص و با تائید گروه آموزش، برای مدتی ١ تا ۶ ماهه برنامه های خود را به پیش می‌برند و در این میان علاوه بر همخوانی می‌توانند از فعالیت های مختلف دیگری مثل کارگاه، سمینار، بازدید و … استفاده کنند

هماهنگى فعالیت هاى هسته چگونه است؟ برنامه ها و اجرای فعالیت های هر هسته به عهده ی همان هسته است و انجمن دخالتی در آن ندارد. اما در کارهایی مثل هماهنگی مکان و کارگاه ها قطعا تیم آموزش کمک میکند و هماهنگی های لازم را انجام میدهد.

چقدر طول میکشه؟ مشخص بودن برنامه و وجود حداکثر زمان ۶ ماهه برای گروه که برنامه ی خود را به اتمام برسانند و خلاصه ای از آموخته های خود و فعالیت های خود را ارائه کنند، باعث اندیشه ای آینده نگر و کارآمد خواهد بود.
بعد از تمام شدن یک برنامه، گروه میتواند برنامه ای جدید ارائه داده و به فعالیت های خود ادامه دهد. به مرور فعالیت میتواند به سمت پژوهش های پرثمری برود.

 

هسته ها را دنبال کنید

اگر به بخش دیگری از علوم اعصاب علاقه دارید که بین هسته های بالا نیست، حتما به ما اطلاع دهید.

شما میتوانید هسته خود را طبق «فرم ارائه ی هسته» اماده کنید و در جلسه آموزش انجمن ارائه دهید. در صورت تایید شدن هسته در جلسه ی آموزش، مسئول هسته (شما یا فردی که انتخاب میکنید) عضو کارگروه آموزش انجمن خواهد شد.

هسته محاسباتی

علوم اعصاب محاسباتی مطالعه عملکرد مغز در پردازش خصوصیات ساختاری است که سیستم عصبی را تشکیل می‌دهند می باشد. از جملهٔ زمینه‌های علمی وسیع و گسترده بین رشته‌ای که شاخه‌های علمی متنوّعی همچون علوم اعصاب، علوم شناختی، روانشناسی، علوم رایانه، فیزیک، نظریه اطلاعات و ریاضیات کاربردی را به همدیگر پیوند می‌دهد. ورود به صفحه هسته

هسته شناختی

علوم اعصاب شناختی (به انگلیسی: Cognitive neuroscience) بر روی فرایندهای شناختی تمرکز می‌نماید و به شدت به روش‌ها و یافته‌های نوروسانس وابسته می‌باشد .نوروساینس حوزه‌ای بین رشته‌ای از آناتومی سیستم عصبی، فیزیولوژی سیستم عصبی، بیولوژی سیستم عصبی، نوروفارماکولوژی، نوروژنتیک، روانپزشکی، روانشناسی و … است که با مجموعه سیستم عصبی در سطح ماکروسکوپی و میکروسکوپی سروکار دارد. ورود به صفحه هسته

 

هسته کلینیکال

هدفمون اینه که تو این کورس بلند مدت بچه ها یه دید کلی راجب فیلدای پژوهشی نوروساینس بالینی و‌ همچنین دانش مقدماتی واسه پژوهش کردن توشون داشته باشن. تازشم قراره با کلی آدم آشنا بشن که مستقیما تو این‌ زمینه ها کار میکنن…و در ادامه برن تو اون مسیری که از توش یه مقاله ای چیزی در میاد!  ورود به صفحه هسته

 

هسته تکامل عصبی

در این هسته قصد داریم تا نوروساینس را از دید تکامل(Developmental) بررسی کنیم. می خواهیم بدانیم چگونه تنها ۲۵۰۰۰ ژن توانسته است تا مغزی به این پیچیدگی را بسازد. در کنار این هسته نگاهی هم به مکانیسم تکامل سایر جاندارن برای درک بهتر این موضوع می پردازیم. ورود به صفحه هسته

هسته نوروساینس انسانی

هسته مطالعات علوم انسانی (NeuroHumanSciences) برای مطالعه و پژوهش بر روی جنبه های بین رشته ای علوم انسانی و عصب شناسی ایجاد شده است. حیطه هایی نظیر هنر و زیبایی شناسی (NeuroAesthetics)، جامعه شناسی (NeuroSociology)، انسان شناسی (NeuroAnthropology)، اخلاق و حقوق (NeuroEthics&Law)، رهبری و اقتصاد (NeuroLeadership & NeuroEconomics)، زبان شناسی (NeuroLunguistics) و فلسفه (NeuroPhilosophy).

به صفحه اختصاصی این هسته بروید.