دوره آموزشی یکساله

اولش بگم که دقیقا یک سال قرار نیست طول بکشه! صرفا بیشتر از یک ترمه ولی خب کی حوصله داره یکسال دوره ای رو شرکت کنه؟!

ما تو این دوره بهتون یک سیر منطقی از نوروساینس و Cognetive رو آموزش میدیم. حالا چرا سیر منطقی؟ بخاطر اینکه از مباحث پایه شروع میکنیم و بعد از اون پیشرفته تر میشه و گام به گام میریم جلو. مثلا اول با آناتومی شروع میکنیم و نواحی برودمن هارو بررسی میکنیم و بعدش شروع میکنیم به خوندن یک سری بیماری های مربوط به اونا. اینمیشه سیر منطقی!

درواقع کورس سالیانه ما از چند مجموعه وبینار تشکیل شده و با شرکت کردن در اون مباحث چندین وبینار براتون پوشش داده میشه

بخش های دوره

بخش تئوری: 

این بخش شامل جلسات هفته ای می باشد. کتاب ها و رفرنس های جلسات توسط دبیر علمی و گروه منتور تعیین می گردند. سر فصل های این بخش عبارت اند از:  نوروآنتومی، سلول و غشا، سیناپس و هدایت عصبی، نوروترنسمیتر ها، سیستم حسی، سیستم حرکتی، حافظه و یادگیری، هیجان و سیستم لیبیک، هوشیاری، خواب و بیداری، عملکرد اجرایی و توجه، جنین شناسی عصبی، پارکینگسون و حرکتی، دمانس و آلزایمر، سایکوز و اسکیزو فرنی، افسردگی اختلالات خلقی، اعتیاد و محاسباتی و…

بخش عملی:

بعد از اینکه مباحث تئوری رو کامل آموزش دیدین، یک سری کلاس عملی براتون گذاشته میشه که علاوه بر فان بودن بعضی از کارگاها، بهتون دید خوبی از فیلدهای گسترده علوم اعصاب میده.

  • بازدید از مرکز نقشه برداری مغز
  • کارگاه کشت سلولی
  • کارگاه مطالعات رفتاری در حیوانات آزمایشگاهی
  • کارگاه الکتروفیزیولوژی

برای شرکت کنندگان دوره این کارگاه ها به صورت رایگان برگزار میشه🙂

بخش پژوهشی:

در هر ساختار علمی 2 چیز همواره در کنار همدیگه هستن: آموزش و پژوهش. در کنار یادگیری اطلاعات علمی به‌روز و کارآمد، پویایی و تولید اطلاعات جدید هم اهمیت بسیار مهمی داره، چرا که لازمه ادامه حیات در هر تشکل علمی به شمار میره.
لازمه دانشمند بودنْ یادگیری دستاوردهای قدیمی و در عین حال زیرسوال بردن و از نو بررسی کردن اون‌ها است. این شیوه نگاه به علومْ همون چیزیه که در اصطلاح دقیقتر بهش تفکر نقاد یا Critical thinking میگن. چیزی که جز اهمّ واجباته و داشتنش در اهمیت میشه گفت با نون شب برابری میکنه:)
پژوهش همون مسیری هستش که قراره درنهایت به کشف پاسخ سوالات برآمده از تفکر نقاد بیانجامه و یا اینکه شما رو به اون نزدیکتر کنه.
اینجا در انجمن صدرا، کارگروه پژوهش با دغدغه فراهم‌آوردن آموزشِ شیوه درست پژوهیدن در حوزه علوم‌اعصاب، جهت‌دهی علاقه‌مندان به پژوهش در این حوزه و در نهایت تسهیل‌کردن فرایند پژوهش در حوزه علوم‌اعصاب برای علاقه‌مندان تشکیل شده و کار خودش رو به پیش می‌بره.
فراموش نکنید که برای دستیابی هرچه بهتر به این هدف به کمک تک‌تک شما اعضا و همراهان عزیز انجمن نیاز هستش.

آزمون: 

در انتهای دوره آزمونی گرفته میشه که برای دریافت سرتیفیکیت دوره باید در آزمون شرکت کنین تا ببینین از مطالبی که بهتون یاد دادیم چقدرش به دردتون خورده و یاد گرفتین. هدف از این آزمون تعیین نمره کف نیست قطعا و صرفا میخوایم آموخته های شمارو بسنجیم و نمرتون داخل سرتیفیکیت لحاظ نمیشه

بعد از حضور در کورس، به یک سری امتیازاتی دست پیدا میکنی که خیلی با ارزشه، مثلا میتونی تو تیم کارگروه ما بیای، تخفیف برای رویدادهای دیگه دریافت کنی، عضو تیم تولید محتوا بشی و به نام خودت داخل سایت، اینستاگرام و کانال تلگراممون منتشر کنیم و کلی آپشن باحال دیگه که بعد از ثبت نامت بهت اطلاع میدیم!

تذکر مهم: به علت پاندمی Covid-19 تمامی کورس ها به صورت آنلاین برگزار میشه و برنامه بالا عملا کنسله. برای اطلاع از وبینار ها پیج وبینار صدرا رو دنبال کنین 🙂

لینک های مرتبط

مسئول کورس ها

هانی قدری

hani.ghadri.7899@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.